دانشکده زبان و فرهنگ ملل
FA
 

آشنایی دانشجویان با نحوه فهم مقاله علمی به زبان انگلیسی

 
تاریخ انتشار: 1400/03/14    تعداد بازدید: 96

آشنایی دانشجویان با نحوه فهم مقاله علمی به زبان انگلیسی

کارشناس گروه زبان انگلیسی دانشکده زبان و فرهنگ ملل گفت: دانشجویان دانشکده های مختلف ملزم به گذراندن هشت واحد درسی هستند که به این وسیله با مقدمات متن‌خوانی آشنا می‌شوند.

 

به گزارش دانشکده زبان و فرهنگ ملل، ابوالفضل غریبی با اشاره به آغاز فعالیت گروه زبان از سال 89 اظهار کرد: دانشجو در آغاز ملزم به گذراندن واحدهای زبانی یک سال پیش از انتخاب واحد بود که سنوات به دانشجو تعلق می‌گرفت و در نهایت تصمیم تغییر پیدا کرد تا همزمان با گذراندن واحدها زبان نیز بگذراند.

 

وی خاطرنشان کرد: در نهایت به 8 واحد رسید ولی پیش از این بنا بود بر اساس چشم‌اندازهای اولیه دانشجویی که مدرک فوق لیسانس دریافت می‌کرد بتواند بخواند و بنویسد ولی هدف بزرگی بود و نمی‌توان با این امکانات به هدف رسید.

 

کارشناس گروه زبان انگلیسی دانشکده زبان و فرهنگ ملل گذراندن واحدها را از برنامه‌های ثابت دانشکده‌ها عنوان کرد و گفت: بر این اساس دانشجو باید هشت واحد زبان را بگذراند که بیشتر درک مطلب و ترجمه پیگیری می‌شود و اینکه دانشجو با مقدمات متن‌خوانی آشنا شود و نحوه مواجهه با مقاله را یاد بگیرد تا در رشته علمی خود موفق عمل کند.

 

وی خاطرنشان کرد: گروه عربی تشکیل شد و در اصل فعالیت دانشکده خدمات دهی به دانشکده‌های دیگر است گروه زبان فارسی برای عراقی‌ها راه اندازی شد. 18 مرحله آزمون تافل برای دانشجویان دکتری برگزار شده است که پروسه آموزش مرکزی و سامانه است و دانشجو به طور اتوماتیک ثبت‌نام می‌کند و طراحی سؤالات و برگزاری دوره‌های دو تا سه روز پیش از آزمون صورت می‌گیرد.

 

غریبی از راه اندازی رشته شیعه شناسی به زبان انگلیسی خبر داد و افزود: آغاز رشته شیعه‌شناسی از دانشکده زبان و فرهنگ ملل بود ولی بیش از 120 نفر به طور آنلاین مصاحبه شدند ولی در اصل این رشته را به دانشکده شیعه‌شناسی واگذار کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: هدف ریاست دانشگاه این بود که دانشجو علاوه بر تخصص در رشته مربوطه به زبان مسلط باشد تا بتواند فعالیت‌های ارتباطی داشته باشد ولی دانشکده‌ها کتابخانه محور نگاه می‌کنند و اینکه دانشجوی رسانه بتواند از متون تخصصی برای تحقیق و ترجمه استفاده کند.نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده زبان و فرهنگ ملل


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز